Opublikowany: wt, Maj 5th, 2020

Kolej wróci do Polkowic?

Ponad milion złotych Polkowice planują przeznaczyć w najbliższych latach na przygotowanie dokumentacji projektowej pod budowę Kolei Aglomeracyjnej Zagłębia Miedziowego. To kolejny krok w kierunku utworzenia linii kolejowej Głogów–Polkowice–Lubin, o którą zabiegają władze województwa dolnośląskiego.

Od początku ubiegłego roku władze województwa starają się o uruchomienie nowej linii kolejowej łączącej miasta Zagłębia Miedziowego. Teraz Polkowice włączają się w działania. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej rajcowie jednogłośnie uchwalili zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Przeznaczyli w ten sposób 1 milion 200 tysięcy złotych na opracowanie dokumentacji projektowej oraz przygotowanie decyzji środowiskowej. Kwota ta jest rozłożona na lata 2021-2023.

– To, co udało nam się osiągnąć przez te kilkanaście miesięcy to ogromny sukces i bardzo dziękuję radzie za jednomyślność i poparcie tego wniosku – powiedział Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. Radni mieli wiele pytań, ale ostatecznie wszyscy zdecydowali się poprzeć pomysł. – Jest to kluczowy projekt, który zadecyduje o tym, czy Polkowice będą się rozwijać czy nie – dodawał Puźniecki.

Burmistrz ma nadzieję, że jeszcze w tej kadencji uda się, wspólnie z PKP PLK, rozpocząć wdrażanie projektu w życie. Wpisanie zadania budowy Kolei Aglomeracyjnej Zagłębia Miedziowego do WPF oraz planu zagospodarowania przestrzennego województwa poparli także radni sejmiku województwa dolnośląskiego.

– Rozmowy z  PKP PLK prowadzimy równolegle do prac nad dokumentacją – przyznał Tymoteusz Myrda, wicemarszałek województwa dolnośląskiego. Teraz ważne, aby środki na dokumentację zabezpieczyli także radni w Głogowie i Lubinie. –  Dopiero wtedy wszyscy zainteresowani będą mogli podpisać przygotowane przez nas porozumienie – dodał Myrda. Szacuje się, że koszt opracowania dokumentacji będzie sięgał nawet 4 mln złotych.

Fot. Materiały prasowe

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. Nick pisze:

    Ponad milion złotych na przygotowanie dokumentacji.. hahahaha. Ten kraj jest nienormalny.

  2. Nick pisze:

    “To kolejny krok w kierunku utworzenia linii kolejowej Głogów–Polkowice–Lubin, o którą zabiegają władze województwa dolnośląskiego.”
    Błąd w tłumaczeniu. Tam miało być: “…na której ZARABIAJĄ władze województwa dolnośląskiego.”

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..