Opublikowany: czw, Gru 27th, 2018

Kolędy Piotrowiczanek (WIDEO)

Kultywują tradycje, dbają o wartości patriotyczne i uwielbiają folklor. Piotrowiczanki to zespół ludowy, który aktywny jest na wielu płaszczyznach. Od kilku lat w czasie Bożego Narodzenia panie zapraszają na koncert kolęd. Tak było w piotrowickim kościele (parafia Męcinka), po nabożeństwie ku czci św. Szczepana.

– Co roku staramy mieś inny repertuar. Chcemy zaskakiwać, ale też zależy nam, żeby w śpiewanie włączali się słuchacze – mówi Małgorzata Stawowczyk, kierownik artystyczny zespołu.

W kolędowym repertuarze znalazły się takie utwory jak „Wśród nocnej ciszy”, „Nie było miejsca dla Ciebie” czy „Lulajże Jezuniu”. Choć koncert odbył się po mszy, chętnych do wspólnego kolędowania nie brakowało.

Zadowolony z aktywności zespołu jest również proboszcz parafii, ks. Marek Kluwak: – Zespół przygotowuje specjalne występy na Święto Niepodległości, przy okazji Wielkanocy za co jestem im bardzo wdzięczny. Ten zespół jest „żywy”, ciągle rozwija się, gromadzi coraz to nowe osoby i to jest dla mnie radością – zapewnia proboszcz.

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..