Kolędy i pastorałki w Gaworzycach

Ponad 30 solistów i zespołów wzięło udział w XV Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach.

– Na scenie zaprezentowało się 17 solistów i 17 zespołów – informują organizatorzy przeglądu. – Mieszkańcy powiatu polkowickiego, zaproszeni goście mogli podziwiać występy artystów, którzy kultywują piękną, regionalną tradycję kolędowania.

To właśnie pielęgnacja tradycji śpiewania kolęd i pastorałek jest głównym celem imprezy w połączeniu z rozwijaniem talentów wokalnych i instrumentalnych dzieci i młodzieży szkolnej.

Nagrody wręczyli zwycięzcom dyrektor szkoły Małgorzata Kosałka i przewodniczący jury Dariusz Bryjak.

Podajemy wyniki – kategoria kl. I-III:

Soliści:

I miejsce: Alicja Rządzińska – SP w Gaworzycach

II miejsce: Julia Ćwian – SP w Jędrzychowie

III miejsce: Bartosz Setlik – SP nr 3 w Polkowicach

IV miejsce: Aurelia Budzeń – SP w Chocianowie, Ada Homik – SP w Grębocicach, Oliwia Bakajew – SP w Trzebnicach;

Zespoły:

I miejsce: Zespół wokalny – SP nr 2 w Polkowicach

II miejsce: Zespół „Wiolinki” – SP w Chocianowie

III miejsce: Zespół „Kropelki”

IV miejsce: Zespół wokalny – SP w Trzebnicach, Zespół „Wiolinki” – SP w Gaworzycach, Zespół wokalny – SP nr 3 w Polkowicach

Kategoria kl. IV-VIII:

Soliści:

I miejsce: Lena Płaskoń – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach

II miejsce: Weronika Wojtaszuk – SP w Chocianowie

III miejsce: Ignacy Jersz – SP 2 w Przemkowie

IV miejsce: Oktawia Lichtańska – SP 3 w Polkowicach, Joanna Grabowska – SP w Buczynie, Julia Lisowska SP – w Grębocicach, Nikola Kwiatkowska – SP w Gaworzycach, Aleksandra Korta – SP w Trzebnicach, Mirella Janik – SP Jędrzychów, Antonina Kerney – SP 1 w Przemkowie, Anna Ziółek – SP Rzeczyca.

Zespoły:

I miejsce: Zespół wokalny – SP nr 2 w Polkowicach

II miejsce: Zespół wokalny – SP Rzeczyca

III miejsce: Zespół wokalny – SP nr 3 w Polkowicach

IV miejsce: Zespół „Dziewczyny na szóstkę” – SP nr 1 w Przemkowie, Zespół wokalny – SP w Jędrzychowie, Zespół wokalny – SP w Trzebnicach, Zespół SIĘ CANTANTI – SP w Chocianowie, Zespół „Piano forte” – SP w Buczynie, Zespół „Tak Takt” – SP w Gaworzycach, Zespół wokalny SP – w Przemkowie, Zespół wokalny – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach.

– Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok – zachęcają organizatorzy.

Przegląd odbył się w miniony weekend, pod patronatem wójta Gminy Gaworzyce Jacka Szwagrzyka. Gościem był starosta polkowicki Kamil Ciupak.

Źródło: UG Gaworzyce

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..