KOD wyszkoli wyborczych obserwatorów (WIDEO)

Legniccy działacze Komitetu Obrony Demokracji od najbliższej środy ruszają z organizacją cotygodniowych spotkań z mieszkańcami regionu. Podobnie, jak w ubiegłych latach dyżurować będą w namiocie przed głównym wejściem do Galerii Piastów.

Za kontakt z mieszkańcami odpowiada sekretarz legnickiej organizacji Radosława Janowska-Lascar, która dyżurować będzie w każdą środę – w godz. od 16.30 do 18.30. Ideą tego namiotu jest rzeczowa i kulturalna dyskusja.

Nowością jest projekt polegający na społecznej kontroli wyborczej. KOD chce bowiem szkolić własnych obserwatorów, którzy mają przyglądać się głosowaniu, począwszy od nadchodzących wyborów samorządowych.

W najbliższych wyborach samorządowych działacze KOD na pewno nie wystawią własnych list. Będą natomiast popierać konkretnych kandydatów i promować sam udział w głosowaniu. Przy okazji środowych dyżurów w namiocie zbierane będą podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o ochronie flagi Unii Europejskiej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..