Kobiety w roli głównej (WIDEO)

Wszystko o kobietach i wszystko dla kobiet podczas akcji przygotowanej przez uczennice I LO w Lubinie. W hali SP 14 w Lubinie odbyło się niecodzienne spotkanie dedykowane wyłącznie kobietom. Były warsztaty, pokazy nagrody.

Confident Women czyli pewna siebie kobieta, takie było hasło przewodnie spotkania. W związku z tym wszystko, co przygotowano dedykowano paniom w wieku 13+.
– Każda z nas jest wyjątkowa na swój sposób – mówi jedna z organizatorek imprezy, Oliwia Adam i dodaję – Kobiety częstą w siebie nie wierzą. Wątpią w swoje możliwości, w siebie i w to jakie są piękne. – My chcemy pokazać jak bardzo wartościowa jest każda z kobiet – dodaję kolejna z organizatorek, Alicja Semeniuk.

Kurs samoobrony, spotkanie z dietetyczką, trening i loteria z atrakcyjnymi nagrodami – to wszystko przygotowały licealistki dla pań w ramach projektu. Organizatorki projektu Confident Women chcą przez swój projekt uświadomić kobiety, bo jak mówią, pewności siebie najbardziej brakuje właśnie współczesnym paniom.
– Myślę, że jest taki stereotyp, że kobieta ma być szczupła, że ma mieć duże oczy, duże usta, ma być po prostu idealna. Każda z nas próbuję dążyć do ideału a tak naprawdę powinniśmy doceniać to co mamy i akceptować swój wygląd. Każda z nas jest piękna, bo inna. – Natalia Jędrzejczak, organizatorka. Zwolnieni z Teorii to platforma dla studentów i licealistów do tworzenia własnych projektów społecznych. Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania lub “Złote Wilki”, czyli nagrody dla najlepszych projektów w Polsce.

więcej w materiale video:

Dodaj komentarz