Kłęby kurzu nad Zagrodnem (FOTO, WIDEO)

Automobilklub Złotoryjski nabiera wiatru w żagle. Po udanych startach w wyścigach dolnośląskich, rajdowcy planują jeden z etapów Rally Masters zorganizować właśnie w Złotoryi. Okazją do rozmów był motopiknik w Zagrodnie. Oprócz grilla był oczywiście zapach benzyny i palonych opon.

– Cieszymy się, że Klub się rozrasta. Mamy coraz więcej członków oraz osób, które nas dopingują. Chcemy podjąć wyzwanie i być gospodarzem jednego z etapów przyszłorocznego rajdu Rally Masters – mówi z optymizmem prezes Piotr Skoczypiec.

Złotoryjskich pasjonatów odwiedził prezes Rajdu, Ryszard Krawczyk. Konkretnych tras jeszcze nie poznamy. Organizatorzy skupili się na razie na rozwiązaniach technicznych. Przed nimi rozmowy z władzami miasta i administratorami dróg. Znany jest natomiast termin. Złotoryjski Rally Masters miałby się zbiec z Babskim Ściganiem i byłby też okazją do świętowania Dnia Kobiet. Ulubionym miejscem złotoryjskich rajdowców jest bocznica kolejowa w Zagrodnie.

Piknik był okazją do treningów, więc nad miejscowością unosiły się kłęby kurzu. Okazją do odwdzięczenia się osobom, które angażują się w pomoc funkcjonowania Klubu było rally taxi – ekstremalne przejażdżki stuningowanymi wozami.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiały wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code