Kino “Ognisko” w rękach miasta. Sprawę załatwił komornik (WIDEO)

Prawie dekadę legnicki magistrat starał się o przejęcie kamienicy po dawnym kinie „Ognisko”. Mimo, że mienie przekazał gminie wojewoda dolnośląski tuż po tym, jak salę zamknięto to z rąk nie chciał go wypuścić dotychczasowy zarządca, czyli Legnica Spółdzielnia Spożywców „Społem”. Magistrat wygrał jednak proces w sądzie, i jak udało nam się ustalić dokonana została egzekucja komornicza. Od teraz obiekt nadzoruje Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej, który wymienił już zamki. 

-Tak, potwierdzam, że budynek jest już w rękach gminy Legnicy. Dokonana została egzekucja komornicza i pomimo sprzeciwu dotychczasowego zarządcy obiektu egzekucja przebiegła spokojnie, bez żadnych emocjonalnych sytuacji- mówi Arkadiusz Rodak rzecznik prasowy prezydenta Legnicy- budynkiem teraz dysponuje Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej, zostały tam już zmienione zamki. Potrzebna będzie ekspertyza budowlana, bo przez ostatnie lata w kwestii poprawy stanu technicznego kamienicy nic nie było robione- dodaje rzecznik.

Tym wcześniejszym zarządcą kamienicy była Legnicka Spółdzielnia Spożywców “Społem”. Mimo, że jeszcze w 2010 r.- rok po zamknięciu kina- wojewoda dolnośląski przekazał kamienicę miastu, Społem konsekwentnie nie zgadzało wyrażało zgody na przejęcie budynku, a sprawa przeniosła się na salę sądową rozpoczynając tym samym coś, co złośliwi obserwatorzy życia publicznego w Legnicy nazywali telenowelą, bo proces w tej sprawie ciągnął się niemal przez dekadę. Przełom nastąpił dopiero półtora roku temu, gdy zapadł wyrok na korzyść miasta. To właśnie na jego mocy magistrat przejął budynek. Czynności komornicze miały charakter jedynie formalny, polegały na przejęciu najważniejszej dokumentacji związanej z obiektem. A co dalej z kamienicą?

-Mieści się tam piękna duża sala. Chcielibyśmy, aby to było miejsce służące koncertom, a także, aby można było organizować tam konferencje. Od dawna już zapowiada to prezydent- odpowiada na nasze pytania rzecznik prezydenta miasta Arkadiusz Rodak- opracowanie dokumentacji przeprowadzenia takiej inwestycji w tym miejscu na pewno znajdzie się w projekcie przyszłorocznego budżetu- kończy swoją wypowiedź Rodak.

O sprawę chcieliśmy zapytać również Społem, które jak głoszą pogłoski stara się o kasację wyroku. W siedzibie spółdzielni nikogo jednak nie zastaliśmy, a mimo starań z jej przedstawicielami nie udało nam się skontaktować telefonicznie. Miasto tymczasem zapewnia, że mający tutaj swoje lokale przedsiębiorcy mogą spać spokojnie, bo póki co respektowane będą ich umowy zawarte ze Społem. Kino „Ognisko”należało do Odra Film. Zamknięto je w 2009 r., a rok wcześniej odbyła się tutaj ostatnia premiera i był to film Waldemara Krzystka „Mała Moskwa”.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..