Kierowcy zmorą komunikacji miejskiej

Fot. Komunikacja Miejska w Głogowie

To duży problem dla wszystkich przewoźników – mówią przedstawiciele Komunikacji Miejskiej w Głogowie, wskazując na kierowców, którzy coraz częściej i liczniej parkują na przystankach autobusowych. Jest to kłopotliwe szczególnie na pięciu z nich.

Głogowscy kierowcy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, parkując na przystankach autobusowych. To z kolei utrudnia lub także uniemożliwia wjazd floty przewoźnika na teren zatoki, niekorzystnie wpływając również na bezpieczeństwo.

– Tego typu utrudnienia powodują, że wszyscy pasażerowie, w tym szczególnie osoby starsze, niepełnosprawne lub kobiety z wózkami mają problem z wejściem lub wyjściem z pojazdu. W przypadku całkowitego zastawienia zatoki autobus ze względu na bezpieczeństwo podróżnych zgodnie z przepisami nie powinien w ogóle się na niej zatrzymywać – ubolewają pracownicy KM w Głogowie.

Jak wyliczają, problem dotyczy w szczególności przystanków przy pl. 1000-lecia, ul. Kołłątaja, Piaskowej Przemysłowej i pętli przy Osadników. Kierowcy parkują tam, nie zwracając uwagi na znaki, codziennie.

– Staramy się na bieżąco zgłaszać przypadki niewłaściwego parkowania na policję, jednak apelujemy do kierowców o przestrzeganie zasad ruchu drogowego – komentuje Kamil Grzybowski z Komunikacji Miejskiej w Głogowie.

Dodaj komentarz

*

code