Opublikowany: śr, Sie 14th, 2019

Kierowcy, noga z gazu! Trwa akcja „prędkość”

Kierowcy miejcie się na baczności. Na drogach całego kraju od wczesnych godzin rannych policja prowadzi akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Warto więc zdjąć nogę z gazu. Unikniemy tym samym nie tylko mandatu i punktów karnych, ale przede wszystkim kolizji czy wypadku.

Do ogólnopolskich działań dołączyli także funkcjonariusze z powiatu lubińskiego. Z policyjnych statystyk wynika, że nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierujących nadal jest główną przyczyną wypadków drogowych.

– W trakcie trwania akcji będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości jak i pomiary prowadzone dynamicznie będzie można spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. – informuje aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Oprócz pomiaru prędkości policjanci lubińskiej drogówki kontrolują również stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci. Policyjne działania potrwają do późnego wieczora.

Podczas trwania akcji „Prędkość” prowadzone są również działania informacyjno-edukacyjne, polegające między innymi na promowaniu właściwych zachowań na drodze oraz na uświadamianiu kierującym, że przekraczanie dopuszczalnych prędkości zwiększa ryzyko śmierci i poważnych obrażeń.

Prędkość niesie ze sobą bardzo często tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Dlatego też funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozsądek i wzajemny szacunek na drodze.

Fot. ilustracyjne

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. paweł pisze:

    obawiacie sie takich akcji? ja nie bo Yanosika mam

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..