Kierowcy, noga z gazu! Trwa akcja „prędkość”

Kierowcy miejcie się na baczności. Na drogach całego kraju od wczesnych godzin rannych policja prowadzi akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Warto więc zdjąć nogę z gazu. Unikniemy tym samym nie tylko mandatu i punktów karnych, ale przede wszystkim kolizji czy wypadku.

Do ogólnopolskich działań dołączyli także funkcjonariusze z miejscowości w naszym regionie. Z policyjnych statystyk wynika, że nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierujących nadal jest główną przyczyną wypadków drogowych.

– W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Szczególnym nadzorem objęte zostaną główne drogi naszego powiatu – informuje komisarz Łukasz Kubiś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Funkcjonariusze oprócz sprawdzania prędkości, z jaką poruszają się kierowcy, będą weryfikowali ich stan trzeźwości, sprawdzając także wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

Kierowcy łamiący podczas jazdy ograniczenia muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Policja przypomina o karach, jakie grożą za przekroczenie dopuszczalnej prędkości:

Kary za przekroczenie dopuszczalnej prędkości:

* do 10 km/h – do 50 zł (0 punktów karnych);
* o 11-20 kim/h – od 50 do 100 zł (2 punkty);
* o 21 – 30 km/h – od 100 do 200 zł (4 punkty);
* o 31 – 40 km/h – od 200 do 300 zł (6 punktów);
* o 41 – 50 km/h – od 300 do 400 zł (8 punktów);
* o 51 km/h i więcej – od 400 do 500 zł (10 punktów).

Dodaj komentarz