Opublikowany: czw, Maj 30th, 2019

Kierowcy, noga z gazu! Trwa akcja prędkość

Dziś od wczesnego ranka głogowscy policjanci bacznie przyglądają się kierowcom. Mundurowi szczególną uwagę zwracają na przestrzeganie dozwolonej prędkości. –Przekraczanie prędkości jest nie tylko miarą kultury jazdy kierowcy i jednym z przejawów agresji na drodze. Jest również zachowaniem, które często staje się przyczyną tragedii na drodze – przypomina podinspektor Bogdan Kaleta.

Po raz kolejny głogowska drogówka prowadzi działania zmierzające do wyeliminowania uczestników ruchu drogowego, zagrażających bezpieczeństwu. Akcja „Prędkość” prowadzona jest od wczesnych godzin rannych do zmierzchu.

Policjanci kontrolują przede wszystkim  pojazdy przekraczające dozwoloną prędkość. Jest to jedno z najpoważniejszych wykroczeń i bardzo często przyczyna tragedii na drodze. Działania, koncentrują się głównie na eliminacji z ruchu kierowców naruszających przepisy ograniczające dozwoloną prędkość. Ważnym elementem jest również kontrola trzeźwości kierujących oraz stosowania pasów bezpieczeństwa.

– Łamanie przepisów dotyczących dozwolonej prędkości jazdy, oraz kierowanie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, to najczęstsza przyczyna tragedii na drodze – uważa rzecznik głogowskiej policji.

Każdy kierowca, która przekroczy dozwoloną prędkość i spotka na swojej drodze policjantów, musi liczyć się z mandatem i punktami karnymi. Warto przypomnieć, z jakimi konsekwencjami finansowymi będzie się to wiązać:

Kary za przekroczenie dopuszczalnej prędkości:

* do 10 km/h – do 50 zł (0 punktów karnych);
* o 11-20 kim/h – od 50 do 100 zł (2 punkty);
* o 21 – 30 km/h – od 100 do 200 zł (4 punkty);
* o 31 – 40 km/h – od 200 do 300 zł (6 punktów);
* o 41 – 50 km/h – od 300 do 400 zł (8 punktów);
* o 51 km/h i więcej – od 400 do 500 zł (10 punktów).

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..