Opublikowany: pt, Cze 7th, 2019

Kierowcy noga z gazu. Dziś akcja „Prędkość”

Kierowcy miejcie się na baczności. Na drogach całego kraju od wczesnych godzin rannych policja prowadzi akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Warto więc zdjąć nogę z gazu. Unikniemy tym samym nie tylko mandatu i punktów karnych, ale przede wszystkim kolizji czy wypadku.

Do ogólnopolskich działań dołączyli także funkcjonariusze z miejscowości w naszym regionie. Z policyjnych statystyk wynika, że nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierujących nadal jest główną przyczyną wypadków drogowych.

– W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Szczególnym nadzorem objęte zostaną główne drogi naszego powiatu – informuje aspirant Józef Kolanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej policji w Jaworze.

Funkcjonariusze oprócz sprawdzania prędkości, z jaką poruszają się kierowcy, będą weryfikowali ich stan trzeźwości, sprawdzając także wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

Kierowcy łamiący podczas jazdy ograniczenia muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Policja przypomina o karach, jakie grożą za przekroczenie dopuszczalnej prędkości:

Kary za przekroczenie dopuszczalnej prędkości:

* do 10 km/h – do 50 zł (0 punktów karnych);
* o 11-20 kim/h – od 50 do 100 zł (2 punkty);
* o 21 – 30 km/h – od 100 do 200 zł (4 punkty);
* o 31 – 40 km/h – od 200 do 300 zł (6 punktów);
* o 41 – 50 km/h – od 300 do 400 zł (8 punktów);
* o 51 km/h i więcej – od 400 do 500 zł (10 punktów).

Fot. ilustracyjne

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. bartek pisze:

    póki co Yanosik jest cicho

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..