Opublikowany: pon, Wrz 23rd, 2019

Kierowca pod wpływem, pasażer z narkotykami

Fot. Ilustracyjna

Kilka skrętów z marihuaną miał przy sobie pasażer zatrzymanego przez legnickich policjantów forda fiesty. Najwyraźniej nie przeszkadzało to kierowcy, który prowadził pod wpływem narkotyków z grupy amfetamina/metamfetamina.

To miała być rutynowa kontrola drogowa. Przy ul. Chojnowskiej w Legnicy policjanci z drogówki zatrzymali osobowego forda. Podczas kontroli dokumentów kierowca zachowywał się jednak nerwowo.

– Mężczyzna był pobudzony i unikał kontaktu wzrokowego, co mogło wskazywać, że jest on pod wpływem narkotyków. Przeprowadzony test na zawartość narkotyków wykazał, że 23-latek znajduje się pod wpływem amfetaminy/metamfetaminy. Ponadto podczas kontroli osobistej mężczyzn okazało się, że pasażer tego pojazdu ma przy sobie kilka skrętów z marihuaną – relacjonuje mł. asp. Jagoda Ekiert z KMP w Legnicy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a samochód usunęła pomoc drogowa. Pasażerowi grozi trzyletnia odsiadka, a kierowcy – kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..