Opublikowany: pon, Sie 12th, 2019

Kierowca, który miał 3,5 promila zatrzymany przez lubińskich policjantów

47-letniego mężczyznę, który miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie zatrzymali lubińscy policjanci. W dodatku mieszkaniec Lubina nie miał prawa jazdy, które stracił kilka lat wcześniej za jazdę pod wpływem alkoholu.

W minioną sobotę dyżurny lubińskiej policji otrzymał informację, że prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna wsiada do samochodu i chce odjechać.

– Na miejsce udali się funkcjonariusze ruchu drogowego. Kierowca samochodu marki Volkswagen został zatrzymany do kontroli. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Badanie alkomatem u 47-latka wykazało blisko 3,5 promila – wyjaśnia asp. sztab. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że lubinianin nie ma prawa jazdy. Stracił je kilka lat temu, właśnie na jazdę w stanie nietrzeźwości.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 47-letni mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna oraz 2 lata za kratami i zakaz prowadzenia pojazdów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..