Opublikowany: wt, Maj 22nd, 2018

Kierował pod wpływem narkotyków. Teraz nie uniknie więzienia

Miał trafić za kratki na 15 miesięcy, ale od jakiegoś czasu skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wpadł podczas kontroli drogowej, gdy prowadził samochód, będąc pod wpływem narkotyków. O dalszym losie 52-letniego mieszkańca Legnicy zadecyduje teraz sąd.

Do zatrzymania doszło w godzinach wieczornych przy ul. Daszyńskiego w Legnicy. Funkcjonariusze z wydziału miejscowej prewencji postanowili skontrolować kierowcę samochodu osobowego. Nerwowe zachowanie mężczyzny już początku wzbudziło uwagę mundurowych, którzy podejrzewali, że 52-latek może być pod wpływem środków odurzających. Po chwili okazało się, że przypuszczenia policjantów były słuszne, co potwierdziło badanie narkotestem.

Mężczyzna został następnie przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do dalszych badań. – Po sprawdzeniu legniczanina w policyjnej bazie danych, wyszło również na jaw, że jest on poszukiwany celem odbycia kary roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności. Kierowca został zatrzymany i osadzony w areszcie – informuje podkomisarz Iwona Król-Szymajda, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

– Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 – przypomina rzeczniczka.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..