KGHM/SIERRA GORDA. Komercyjnie produkują miedź

img_7119_0W chilijskiej kopalni Sierra Gorda, należącej w 55 proc. do KGHM, ruszyła komercyjna produkcja miedzi. Wysłano już pierwszy transport molibdenu. 

Zakład przeróbki miedzi w Sierra Gorda od ponad sześćdziesięciu dni osiąga 65 proc. docelowych możliwości przeróbczych. Wcześniej uruchomiono magazyn koncentratu w porcie Antofagasta. Tam, produkowana w kopalni miedź przewożona jest wagonami kolejowymi, przechowywana i ładowana na statki, co skraca transport koncentratu.

Rozwój kopalni odbywa się zgodnie z ustalonymi planami. To ważne z punktu widzenia naszych akcjonariuszy, którzy dostrzegają wzrost wartości generowany przez komercyjny sukces Sierra Gorda, ale też kontrahentów, pracowników i społeczności lokalnych. Naszym celem jest realizacja zadeklarowanego wcześniej planu sprzedaży, jaki w Sierra Gorda został przyjęty na ten rok – powiedział Herbert Wirth, prezes KGHM.

Równolegle do rozpoczęcia komercyjnej produkcji miedzi, zakład przeróbki molibdenu wyprodukował koncentrat z minimum 40-procentową zawartością tego metalu. Koncentrat molibdenu dostarczany jest przez kopalnię Sierra Gorda do zakładów chilijskiej firmy Molymet, w których jest przetwarzany. Pierwszy transport produktów nastąpi jeszcze w tym miesiącu. 

UR/ŹRÓDŁO: KGHM

Dodaj komentarz