KGHM/REGION. W sprawie podatku nadal bez dyskusji

rosatiNie było dyskusji na temat podatku od wydobycia niektórych kopalin. Sejmowa Komisja Finansów Publicznych zadecydowała wczoraj o przekazaniu projektu zmiany ustawy do podkomisji stałej do monitorowania systemu podatkowego.

Większością głosów członkowie sejmowej Komisji Finansów Publicznych przekazali ostatni punkt dotyczący rozpatrzenie między innymi wniosku o zmianie ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin do podkomisji stałej.

– Informuję, że projekt ten został skierowany przez Sejm do naszej Komisji w dniu wczorajszym. Materia jest ważna, dotyczy spraw podatkowych. Zasadne jest skierowanie tego projektu do podkomisji stałej – powiedział Dariusz Rosati, przewodniczący KFP.

Tym samym kwestia podatku od kopalin po raz kolejny przeszła bez dyskusji. Swoje oburzenie takim stanem rzeczy wyraził na facebook’u poseł PiS, Wojciech Zubowski.

zubowski– PO i PSL za dalszym drenażem KGHM! Niestety, wczorajsze posiedzenie Komisji Finansów Publicznych pokazało, że rządząca koalicja za nic ma przyszłość naszego regionu. Platforma nie widzi podstaw, by kwestionować przedstawioną przez Ministerstwo Finansów tezę, że podatek od wydobycia niektórych kopalin niszczy najważniejszego pracodawcę naszego regionu. Co ciekawe – do głosu na komisji nie dopuszczono też prezesa Herberta Wirtha. Na moje pytania o zmniejszenie planów wydobycia rud miedzi, czy realizację rozpoczętych inwestycji odpowiedzi nie usłyszałem – komentował.

Kiedy stała podkomisja rozpatrzy wniosek, nie wiadomo.

– Nie ma konieczności ustalania harmonogramu ani terminów, ponieważ projekt ten został skierowany w zwykłej procedurze ustawodawczej, w zwykłym trybie – powiedział Rosati.

DRM/fot, sejm.gov.pl, fanpage Wojciech Zubowski

Dodaj komentarz