KGHM/KRAJ. Protasiewicz zainspirował „Wprost” ?

protasiewicz1Według „Gazety Polskiej Codziennie” to nowy szef dolnośląskich struktur PO stoi za nagłośnieniem przez tygodnik „Wprost” sprawy badania przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego kwestii wydania koncesji na złoża miedzi w Lubuskiem.

Prawicowy dziennik podaje, że europoseł Jacek Protasiewicz spotkał się w nocy 13. lutego z autorką tekstu Agnieszką Burzyńską przed publikacją numeru. Spotkanie miało trwać kilka godzin.

Artykuł, w którego napisaniu osobiście miał pomagać Protasiewicz pojawił się pod tytułem „Resort oddał złoże miedzi warte miliard dolarów. Sprawę zbada ABW”. Tekst dotyczy sprawy koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż rud miedzi na obszarze „Bytom Odrzański”, którą Ministerstwo Środowiska wydało spółce Leszno Copper, a nie Polskiej Miedzi.

Gazeta Polska Codziennie podaje, że o związkach z publikacją mówił sam Protasiewicz. „Zapytany o powód spotkania z dziennikarką przyznał, że rozmawiali o Bartoszu Arłukowiczu i KGHM-ie, jednak nie chciał ujawnić szczegółów. Do spotkania doszło w jednej z warszawskich restauracji przy ul. Żurawiej” – czytamy w artykule GPC. 

DRM/fot. MG

Dodaj komentarz