KGHM znów bez dywidendy

Trzeci rok z rzędu KGHM może nie wypłacić swoim akcjonariuszom dywidendy – taką rekomendację wydał dziś zarząd firmy.

W dzisiejszej uchwale władze Polskiej Miedzi zalecają akcjonariuszom przekazanie całego zysku z roku 2019 na kapitał zapasowy spółki. Chodzi o kwotę 1,26 miliarda złotych.

Rekomendacja Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. jest wynikiem analizy aktualnych możliwości finansowych Spółki, w kontekście realizowanego programu inwestycyjnego oraz przewidywanej sytuacji na rynku metali.

Propozycja Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. jest zgodna z obowiązującą Polityką Dywidendową KGHM Polska Miedź S.A., zakładającą zachowanie równowagi pomiędzy poziomem wypłacanej dywidendy a możliwościami efektywnego inwestowania Spółki w warunkach aktualnego poziomu zadłużenia Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. i wobec niepewności towarzyszącej dalszemu rozwojowi sytuacji na rynku metali związanej z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

– czytamy w komunikacie firmy.

Wniosek zarządu zaaprobowała też rada nadzorcza KGHM. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą sami akcjonariusze podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Jeśli przyjmą rekomendację władz firmy, będzie to trzeci rok z rzędu, w którym miedziowy gigant nie podzieli się zyskiem z właścicielami jego akcji.

  1. A co z tego będzie miała spółka( maszyny ? Czy nie daj Bóg nowe złoża za granicą? Zainwestuje w załogę(+)? Czy może w rząd?) wybór jest prosty ale jak pokazała historia tego giganta nie dla każdego

Dodaj komentarz

*

code