Opublikowany: pon, Sie 26th, 2019

KGHM zanotował kolejny rekord

Grupa Kapitałowa KGHM Polska Miedź SA. podsumowała pierwsze półrocze 2019 r. Jak wynika z danych, koncern zanotował rekordy w produkcji miedzi i wynikach finansowych, zarabiając netto 970 mln zł, czyli o 59 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Jak informują pracownicy biura prasowego miedziowej spółki, tylko w drugim kwartale br. produkcja miedzi płatnej wyniosła prawie 145 tys. ton. To najlepszy kwartalny wynik od kilku lat. W porównaniu do drugiego kwartału 2018 r. produkcja wzrosła o 24 proc. Wysoki zysk netto idzie w parze z rekordowymi przychodami na poziomie 11,2 mld zł.

– Konsekwentnie realizujemy strategię, stawiamy na doskonałe zarządzanie i efektywność pracy. To skutkuje świetnymi wynikami. Opublikowane dane jasno pokazują, że dobrze analizujemy trendy i kwartał po kwartale budujemy coraz silniejszą pozycję firmy nie tylko teraz, ale na długie lata – podkreśla Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM.

W ciągu pierwszego półrocza 2019 r. grupa kapitałowa osiągnęła zysk netto wyższy o 359 mln zł niż w ciągu pierwszych sześciu miesięcy ub.r., a przychody wzrosły o 1,8 mld zł. Stało się tak mimo spadku o ok. 11 proc. średniorocznych cen miedzi. W pierwszym półroczu br. KGHM wyemitował różwnież obligacje, plasując na rynku kwotę 2 mld zł.

– Osiągnięcie imponującego skonsolidowanego wyniku netto, w wysokości 970 mln zł oraz znaczący wzrost przychodów oraz EBITDA w Grupie związane są z większą sprzedażą miedzi i srebra oraz korzystnego kursu walutowego metali, który okazał się na tyle silny że zminimalizował wpływ niższych notowań metali na rynku w ostatnich sześciu miesiącach – wyjaśnia Katarzyna Kreczmańska–Gigol, wiceprezes ds. finansowych KGHM Polska Miedź S.A.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..