KGHM/GŁOGÓW. Pracownicy KGHM pomalują psie budy

DSCF4652Wolontariusze z KGHM będą malować psie budy. Są już pierwsi chętni do wzięcia udział w akcji podzielonej na trzy etapy. Organizatorzy zachęcają jednak inne osoby do niesienia pomocy zwierzętom przebywającym w schronisku we Wróblinie Głogowskim.

Wystarczy tylko odrobina chęci aby po raz kolejny pomóc opuszczonym zwierzętom  w schronisku – mówią organizatorzy akcji. Akcja odbędzie się w ramach programu „Miedziane serce”.

–  Jest to jeden z programów wolontariatu w KGHM.  Polega on na angażowaniu się pracowników w działania na rzecz ochrony przyrody, czy  innych  mających pomóc społeczności lokalnej- mówi Bogdan Godlewski koordynator wolontariatu w KGHM PM S.A.

Farby, pędzle i inny potrzebny sprzęt zapewni uczestnikom akcji KGHM.W najbliższą sobotę wolontariusze będą również czyścić jezioro w Kunicach.

– Wspólnie z płetwonurkami jezioro będą czyścić także wędkarze z koła „Sum” działającego przy Hucie Miedzi „Legnica”. Mamy już ponad 30-stu chętnych, którzy zadeklarowali swój udział w sobotniej akcji- dodaje Bogdan Godlewski.

Zainteresowani swój udział mogą zgłaszać mailowo na adres wolontariat@kghm.pl lub pod numerem telefonu 76 74 78 156 . Kolejne akcje odbędą się  26 kwietnia i 10 maja.

SZAT/FOT. KGHM

Dodaj komentarz