KGHM. Polska Miedź po europejsku

Mark Rachovides, prezydent Euromines, Jacek Kardela, Henryk KaraśO aktualnej sytuacji przemysłu wydobywczego w Unii Europejskiej oraz aktualnych działaniach na rzecz górnictwa w Europie władze KGHM rozmawiały z przedstawicielami Stowarzyszenia Euromines, którzy gościli ostatnio w Zagłębiu Miedziowym.

Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Wydobywczego Rud Metali i Kopalin Użytecznych (Euromines) zrzesza firmy, stowarzyszenia oraz instytucje europejskie związane z przemysłem wydobywczym, jak i reprezentuje branżę górniczą w Unii Europejskiej.

– KGHM od dziesięciu lat należy do Euromines. Członkostwo daje nam możliwość kształtowania ustawodawstwa europejskiego w zakresie działalności górniczej. Dzięki temu możemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi firmami górniczymi w Europie – mówi Jacek Kardela, wiceprezes KGHM ds. rozwoju.

W prace komisji działających w stowarzyszeniu zaangażowani są pracownicy KGHM. W spotkaniu z przedstawicielami Euromines uczestniczyli pracownicy z oddziałów KGHM, ale i kierownictwo poszczególnych departamentów oraz przedstawiciele spółek z grupy kapitałowej KGHM.

– Obecność w organizacjach promujących w Brukseli branżę wydobywczą pozwala nam być bliżej spraw ważnych dla rozwoju KGHM – mówi Henryk Karaś, doradca zarządu KGHM ds. współpracy europejskiej.  

DRM/ FOT. KGHM

Dodaj komentarz