KGHM. Polska Miedź członkiem Rady Górnictwa w Chile

sierra gordaKGHM został 18 członkiem chilijskiej Rady Górnictwa. Stowarzyszenie zrzesza największych producentów miedzi, złota, srebra i molibdenu działających w Chile.

– Będziemy działać aktywnie w tym ważnym dla górnictwa w Chile stowarzyszeniu, wnosząc nasze międzynarodowe doświadczenie. Chcemy wnieść znaczący wkład w dyskusje i inicjatywy prowadzone przez Radę Górnictwa oraz przyczynić się do rozwoju i promocji branży, która napawa nas dumą mówi Herbert Wirth, prezes KGHM.

Firmy zrzeszone w Radzie Górnictwa stanowią 95 proc. chilijskiej produkcji miedzi, 99 proc. lokalnej produkcji srebra i molibdenu i 82 proc. produkcji złota w kraju.

– Międzynarodowe doświadczenie i wizja firmy pochodzącej z Polski oraz silny rozwój w Europie, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej, na pewno będą wspaniale uzupełniać się z osiągnięciami innych międzynarodowych i lokalnych członków Rady Górnictwa. Współdziałając będziemy mogli wzmocnić pracę dużych firm górniczych w Chile, w kontekście konkurencyjnego i zrównoważonego rozwoju, co z kolei jest kluczem do rozwoju kraju – powiedział Joaquín Villarino, prezes Rady Górniczej.

W Chile KGHM buduje swój największy projekt górniczy, odkrywkową kopalnię Sierra Gorda. Firma informuje, że inwestycja jest już na ukończeniu.

DRM

źródło: kghm.pl

 

Dodaj komentarz