KGHM. Młodzi na start

Od lewej wiceprezes KGHM Wojciech Kędzia,prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło, ministerRadosław SikorskiMłodzi Polacy mają szansę na pracę w zagranicznych jednostkach polskich firm. Jednym z fundatorów programu „Inteligenty start” jest KGHM.

Do programu kwalifikują się absolwenci bądź studenci zagranicznych uczelni. Fundacja „Inteligentny start” dofinansuje im pierwszy okres pracy. Ma to ułatwić zatrudnienie Polaków, który już znają kulturę i język w danym kraju.

– Kapitał społeczny jest dla mnie dzisiaj co najmniej tak samo ważny, jeśli nie ważniejszy, od kapitału finansowego. Od dwóch lat realizujemy projekt Kopalnia Talentów. Spośród absolwentów polskich i zagranicznych uczelni wyszukujemy najlepszych. W czasie dwóch lat mają okazję dogłębnie poznać specyfikę KGHM, także za granicą. Niektórzy z nich już pracują w KGHM International. Prowadzimy nowatorski program Go Global Internships. Finansujemy najlepszym polskim studentom praktyki w naszych kopalniach w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Chile. Teraz przyszedł czas na to, aby wyciągnąć rękę w stronę młodych, ambitnych ludzi, którzy cenią swoje polskie korzenie, a jednocześnie wrośli już w inną  rzeczywistość. Warto im pomagać, warto ich zatrudniać – to potencjalnie niezwykle cenny kapitał, myślę, że nie tylko dla KGHM – mówi Herbert Wirth prezes zarządu KGHM Polska Miedź SA.Krysztof Domarecki wyjaśnia cele i zasady dzialania Fundacji

Założycielem fundacji jest Krzysztof Domarecki – przewodniczący rady nadzorczej Selena FM SA. Program jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.  

– Polska, jako lider wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej, powinna dawać przykład dynamicznego wpierania polskich przedsiębiorców i absolwentów na każdym etapie drogi związanej z karierą zawodową. Program „Inteligentny Start” doskonale wpisuje się w wizję Minister Radosław Sikorski deklaruje wsparcie programuMinisterstwa związaną z ekspansją polskiej gospodarki na rynki zagraniczne. Jestem przekonany, że wsparcie merytoryczne oraz finansowe, jakie oferuje program oraz stworzenie platformy komunikacji między absolwentami i polskimi przedsiębiorstwami – to bardzo dobry krok w stronę ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw wzmocnionych o młodą i świetnie wykształconą rodzimą kadrę – powiedział Radosław Sikorski, Minister Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

DRM/FOT. KGHM

 

Dodaj komentarz