Opublikowany: czw, Lut 9th, 2017

Karambol w Kaczorowie. Zderzyło się 7 aut

wypadek131-300x2007 samochodów osobowych zderzyło się na 449. km drogi krajowej nr 3 w Kaczorowie. Wśród poszkodowanych jest dwoje dzieci (3 i 6 l.). Policja wyznaczyła objazdy dla samochodów osobowych. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godz. 17.30.

Do poważnej kraksy doszło dziś przy ul. Jeleniogórskiej w Kaczorowie (powiat jaworski). Sprawcą wypadku był najprawdopodobniej obywatel Czech.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że ok. godz. 14.15 jadący w kierunku Jeleniej Góry kierowca volkswagena chciał skręcić w lewo, dlatego zatrzymał się, by przepuścić auta nadjeżdżające z naprzeciwka. Tuż za nim zatrzymały się inne samochody: mercedes i volvo. Jadący za nimi citroenem obywatel Czech nie zahamował i uderzył w volvo – relacjonuje podkom. Kordian Mazuryk z jaworskiej policji. – Już wtedy karambol składał się z czterech aut, które zderzyły się po tym, jak nadjechał citroen. Po chwili uderzył w nie jeszcze kierowca renault, którego pojazd został podrzucony i wpadł na przeciwległy pas ruchu. Tam zderzył się z volkswagenem passatem. Ostatnim z samochodów biorących udział w zdarzeniu była toyota zmierzająca w kierunku Jeleniej Góry – wylicza funkcjonariusz.

W karambolu ucierpiało dwoje dzieci w wieku 3 i 6 l., które podróżowały renault. Ze wstępnych ustaleń wynika jednak, że poza stłuczeniami nie odniosły poważnych obrażeń i najprawdopodobniej wrócą do domu bez konieczności wizyty w szpitalu.

Obecnie droga krajowa nr 3 w Kaczorowie jest zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazd dla samochodów osobowych przez miejscowości: Wojcieszów i Janowice Wielkie. Kierowcy ciężarówek muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż ruch zostanie wznowiony. Kiedy to nastąpi? Nie wcześniej niż za 2 godz.

– Można wstępnie oszacować, że z uwagi na ilość samochodów i ogrom pracy, jaką trzeba wykonać na miejscu, utrudnienia potrwają co najmniej do godz. 17.30

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..