„Kampania Słonecznikowa” w Polkowicach

Promocja i ochrona zdrowia psychicznego wśród mieszkańców gminy, a także wzmocnienie więzi społecznych wśród młodzieży – to cele kolejnej „Kampanii Słonecznikowej” w Polkowicach.

W ramach programu „Promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym” 1 czerwca ponownie uruchomiony zostanie polkowicki Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Dyżur będą pełnić psycholodzy i specjaliści z Ośrodka Pomocy Psychologicznej, działającego przy Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. Młodzi mieszkańcy mogą skorzystać z pomocy i poradnictwa psychologicznego w trudnych sytuacjach, związanych m.in. z okresem dorastania czy relacjami rodzinnymi.

– Już od poniedziałku we wszystkich szkołach podstawowych w gminie Polkowice, w Zespole Szkół oraz w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych będą odbywały się spotkania dzieci i młodzieży z psychologami – mówi Krzysztof Pawłowski, prezes zarządu PCUZ.

Po wakacjach, w polkowickich szkołach zorganizowany zostanie „Tydzień z Czarnym Psem”. W tym czasie uczniowie dowiedzą się, czym jest depresja młodzieńcza, jak tworzyć przyjazne środowisko szkolne i budować pozytywne relacje. Będą też warsztaty terapeutyczne, m.in. teatralne, dla osób dorosłych z problemami funkcjonowania w społeczeństwie na skutek kryzysu psychicznego. W ramach „Kampanii Słonecznikowej” zaplanowano również specjalne szkolenia dla nauczycieli pod hasłem „Przyjaciele Zippiego”. Jest to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci.

Program „Promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym” finansowany jest z budżetu gminy Polkowice.

Fot. PCUZ

Dodaj komentarz