Opublikowany: wt, Sie 28th, 2018

Kamery w parku już niebawem

Legniccy urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na zaprojektowanie i rozbudowę systemu monitoringu w parku Miejskim. Spośród dwóch ofert władze nadkaczawskiego miasta wybrały tę tańszą – firmy Alphatec Communication.

Przypomnijmy, że do przetargu stanęły dwie firmy. Alphatec Communication zaproponowała, że zrealizuje zadanie za ok. 162 tys. zł, a więc o ponad 25 tys. taniej niż konkurencyjnaa Miraccord. W ratuszu mogą być zadowoleni, bo przewidywali, że będzie trzeba za to zapłacić nawet 230 tys. zł.

– Zakres inwestycji obejmuje m.in. wykonanie niezbędnych projektów technicznych, montaż kabla światłowodowego w istniejącej infrastrukturze teletechnicznej Miejskiej Sieci Teleinformatycznej LEGMAN, dostawę pięciu kamer i wyposażenie punktów kamerowych, dostawę innych niezbędnych materiałów i ich montaż – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy. – Ponadto wymianę oprogramowania do rejestracji i zarządzania monitoringiem dla minimum 64 kamer i 10 stanowisk operatorskich, wraz z konfiguracją i przyłączeniem pięciu nowych i 45 istniejących kamer – dodaje urzędnik.

Obecnie system monitoringu w mieście składa się z 45 kamer. Jego rozbudowa na terenie parku Miejskiego jest istotna z punktu widzenia magistratu, bo to obszar, który chętnie i często odwiedzają wandale. Tylko w tym roku wyrządzili już szkody na ponad 100 tys. zł.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..