Już przeszło 5 tys. legniczan w bazie dawców szpiku

Dwa dni wystarczyły, by z zaproszenia skorzystało aż 189 potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Tym samym w bazie dawców szpiku jest już ponad pięć tys. legniczan.

Oddanie błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka to niewiele, ale dla chorych na nowotwory może to być jedyna okazja do znalezienia dawcy i uratowania życia. W Polsce co godzinę stawiana jest diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu osób jedyną szansą jest wtedy przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.

– W wielu przypadkach zdrowia nie przywrócą pieniądze, ale szpik może. – To proste – mówi legniczanin Krzysztof Piotrowski, dawca szpiku.

Akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku zorganizowali: Centrum Wolontariatu Miejskiego #TeamLegnica, Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona, Filia Politechniki Wrocławskiej, Galeria Piastó, MSPR Siódemka Miedź Legnica, MKS Miedź Legnica i Fundacja DKMS. Wszystkim, którzy postanowili wesprzeć przedsięwzięcie – gratulujemy!

Dodaj komentarz

*

code