Już 11 członków grupy przestępczej usłyszało zarzuty

Kolejny członek grupy zajmującej się nielegalną produkcją papierosów został tymczasowo aresztowany. Przypomnijmy, że sprawa dotyczy fabryki pod Głogowem, gdzie w wynajętej hali powstała linia produkcyjna, która służyła produkcji podrabianych wyrobów.

Dotychczas w sprawie tymczasowo aresztowano już 10 podejrzanych. Śledztwo przejęli funkcjonariusze legnickiej policji. 15 bm. prokurator postawił zarzuty kolejnemu członkowi grupy. Jakie?

– Udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw i przestępstw karno-skarbowych związanych z nielegalną produkcją i wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi oraz bez oznaczenia znakami skarbowymi akcyzy – wylicza Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Na tym jednak nie koniec. Mężczyzna usłyszał również zarzut wytwarzania w celu wprowadzenia do obrotu, wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, wyrobów tytoniowych wielkiej wartości w postaci papierosów i krajanki tytoniowej z podrobionym znakiem towarowym.

– Podejrzany Paweł F. to mieszkaniec jednej ze wsi w powiecie legnickim. Jego rola w przestępczym procederze polegała miedzy innymi na wynajęciu hali przemysłowej, w której umieszczono linię do nielegalnej produkcji papierosów i opłacaniu tego wynajmu. Czynił to pod pozorem prowadzenia własnej działalności gospodarczej – informuje prokurator Tkaczyszyn.

Po przesłuchaniu prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Legnicy wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd uwzględnił go, co oznacza że najbliższe trzy miesiące Paweł F. spędzi za kratami.

Jak tłumaczą przedstawiciele legnickiej prokuratury, śledztwo jest w toku i ma charakter rozwojowy.

Dodaj komentarz