Opublikowany: nie, Lis 19th, 2017

Jubileuszowa pięciodniówka (WIDEO)

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej odlicza dni do rozpoczęcia pięciodniowej kulminacji obchodów 40-lecia polskiej sceny w Legnicy oraz 175-lecia budowy gmachu. Placówka przygotowała dla swych widzów mnóstwo atrakcji, jednak na wiele z nich nie ma już wejściówek. I tak na przykład wszystkie bilety na premierę „Biesów” według Fiodora Dostojewskiego już dawno zostały zarezerwowane.

Do Legnicy zjedzie około 250 gości z Polski i zagranicy. Będą to głównie osoby, które zawodowo związane były lub są z tutejszą sceną. Z myślą o nich jubilat przygotował m.in. uroczystą galę, którą uwieńczy potańcówka.

Jubileusz rozpocznie się w czwartek, 23 listopada od premiery „Biesów” w reżyserii Jacka Głomba. Nazajutrz, w Galerii Piastów, zaprezentuje się Klub Gońca Teatralnego. Okazuje się, że Legnica jest ostatnim miastem w Polsce, w którym młodzi ludzie mogą uczestniczyć w tego typu zajęciach, bowiem pozostałe sceny już dawno zrezygnowały z prowadzenia działalności edukacyjnej.

Jubileusz zakończą eventy pod hasłem „Modrzejewska na ekranie”. Na scenie im. Ludwika Gadzickiego teatr przypomni kilka z ośmiu zekranizowanych spektakli. Uroczystości sfinansowane zostaną z dotacji przyznanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorząd Województwa Dolnośląskiego, które przekazały na ten cel po 150 tys. zł. Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na internetowej stronie teatru w zakładce repertuar.

Szczegóły w materiale filmowym:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..