Jeszcze więcej kamer w trosce o bezpieczeństwo (WIDEO)

67 nowych kamer pojawiło się w Lubinie. To trzeci etap rozbudowy monitoringu miejskiego. Miasto wydało na to prawie półtora miliona złotych. Wszystko po to, by jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

Aktualnie w mieście funkcjonuje 270 kamer.

– Po tym trzecim etapie doszło nam 67 nowych kamer. Projekt jest stale rozbudowywany, dlatego zakładamy jego rozwój bieżący. W roku organizujemy dwa lub trzy w zależności od możliwości finansowych rozbudowy tego monitoringu – informuje Marcelina Falkiewicz, rzecznik prasowy prezydenta Lubina.

Nowe kamery pojawiły się na ulicach: Łukasiewicza, Budowniczych LGOM, Kamiennej, Odrodzenia przy skrzyżowaniu z Sikorskiego, a także przy ul. Leśnej, Małomickiej oraz Mickiewicza. Jak podkreśla rzecznik prezydenta Lubina Marcelina Falkiewicz kamery doskonale spełniają swoje zadania w trosce poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

– Na ogromy plus jest także szybkość rozwiązywania spraw, takich jak zarysowania samochodów, drobne kradzieże, kradzieże samochodów. Pamiętajmy, że ten system działa w taki sposób, że w momencie wpisania rejestracji czy wgrania zdjęcia osoby np. poszukiwanej czy zaginionej on potrafi wytypować miejsce rzeczywistego pobytu – dodaje Falkiewicz.

Sytuację bieżącą w mieście można śledzić za pośrednictwem portalu Lubin.pl w zakładce kamery.

– Oczywiście te miejsca są dodane w jakości uniemożliwiającej weryfikację tego, kto tak naprawdę jest widoczny na nagraniu. Chodzi po prostu o podgląd sytuacji – informuje rzeczniczka.

Kolejny przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w maju. W ramach tej inwestycji pojawi się kolejnych 40 kamer w nowych punktach, w tym przy wjeździe do miasta od strony Legnicy i Ścinawy.

Materiał wideo:

https://www.youtube.com/watch?v=iYkHClKszJU

Dodaj komentarz