Jest nowy dyrektor legnickiej SP7

Przynajmniej przez najbliższe miesiące Małgorzata Steigl będzie pełnić obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Legnicy. Pedagog wcześniej pracował w placówce jako zastępca dyrektor Joanny Maciejewkiej.

Prezydent Tadeusz Krzakowski skorzystał z zapisów Ustawy o systemie oświaty i postanowił, że powierzy obowiązki dyrektorskie dotychczasowemu zastępcy szefa placówki – Małgorzacie Steigl. Ratusz już planuje konkurs, który wyłoni nowego dyrektora. Dokładnej daty jeszcze nie ma, ale z pewnością odbędzie się on w przyszłym roku szkolnym.

Przypomnijmy, że do zmiany w fotelu dyrektora SP nr 7 przy ul. Polarnej w ogóle by nie doszło, Joanna Maciejewska wygrała bowiem czerwcowy konkurs na to stanowisko. Nie zdążyła się jednak o tym dowiedzieć, w trakcie swojej prezentacji zasłabła i trafiła na oddział intensywnej terapii legnickiego szpitala. Zmarła wskutek rozległego wylewu (Nie żyje dyrektor legnickiej „siodemki”).

– Wszyscy pamiętamy i wciąż żyjemy dramatycznymi okolicznościami, które nie pozwoliły na kierowanie szkołą nr 7 naszej nieodżałowanej pani dyrektor Joannie Maciejewskiej. To ona wygrała konkurs – komentuje dziś Tadeusz Krzakowski. – Kieruję się szacunkiem dla Jej osoby i empatią wobec całej społeczności szkolnej, uczniów i nauczycieli, którym bardzo ufam. Dziś nie ma żadnych powodów, by ogłaszać konkurs, który zawsze może budzić emocje. Tej szkole obecnie najbardziej potrzebny jest spokój. Dlatego wybrałem takie rozwiązanie – tłumaczy włodarz Legnicy.

Równocześnie Ratusz przypomina, że swoje oferty wciąż mogą składać kandydaci na stanowiska dyrektorów Przedszkola Miejskiego nr 2 przy ul. Reymonta i VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Mazowieckiej. W pierwszym przypadku poprzedni konkurs nie został rozstrzygnięty. Z kolei konieczność rozpoczęcia procedury w VII LO to efekt zlikwidowania Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3, w skład którego wchodziło obecne liceum.

Dodaj komentarz