Jedyna taka gmina w Polsce! (WIDEO)

Gmina Jerzmanowa nagrodzona! Tytuł wzorowej gminy otrzymała w kategorii
edukacja. Bogato wyposażone sale edukacyjne, ciekawe zajęcia pozaszkolne, profesjonalna kadra nauczycielska i wysoki poziom nauczania. To wszystko spowodowało, że gmina nie miała sobie równych. Tytuł lidera edukacji odebrał wójt gminy Lesław Golba.

Na Dolnym Śląsku plebiscyt „Wzorowej gminy” zorganizowano po raz pierwszy. Statuetki przyznano w 12 kategoriach takich jak np.: bezpieczeństwo, ekologia, gospodarka, kultura, służba zdrowia i opieka społeczna, czy sport. Ta w kategorii edukacja trafiła do Jerzmanowej.

Dla gminy edukacja dzieci jest priorytetem. W szkołach realizowany jest szereg zajęć pozalekcyjnych. Dzięki współpracy szkół z uczelniami wyższymi dzieci często uczestniczą w warsztatach naukowych prowadzonych przez uczelnianych wykładowców. Oprócz tego władze dbają o sprawność fizyczną dzieci i młodzieży organizując liczne zajęcia sportowe. Samorząd stara się dostosować nauczenie do potrzeb współczesnych wychowanków.

Ponadto gmina dba również o bezpieczeństwo dzieci dojeżdżających do szkoły.
W szkołach realizowane są również autorskie programy opracowywane przez grono pedagogiczne.

O przyznaniu nagrody decydował wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak oraz marszałek województwa Cezary Przybylski. Nagrody odebrano podczas uroczystej gali finałowej.

Więcej w materiale wideo:

 

 

 

 

Dodaj komentarz