Opublikowany: śr, Sie 14th, 2019

Jedna z najpiękniejszych dolnośląskich wsi leży koło Lubina

Opawa z gminy Lubawka została w tym roku uznana za najpiękniejszą wieś na Dolnym Śląsku. W ścisłej czołówce 11. edycji konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska” znalazła się też jedna z miejscowości w powiecie lubińskim. Chełmek Wołowski, bo o nim mowa, uplasował się tuż za podium!

Podobnie jak w roku poprzednim, konkurs zorganizowany został w czterech kategoriach: „Najpiękniejsza Wieś”, „Najpiękniejsza Zagroda Wiejska”, „Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi” oraz „Najlepszy start w Odnowie Wsi”.

− Konkurs jest jednym z elementów wsparcia, jaki urząd marszałkowski przygotował dla sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej. Mam nadzieję, że tegoroczni laureaci staną się przykładem dla innych, by realizować kreatywne projekty, które pobudzą do aktywności i zintegrują mieszkańców terenów wiejskich −  mówi marszałek Cezary Przybylski.

Do 11. już edycji konkursu, zgłoszono 22 wsie z 20 gmin, w tym do  kat. „Najpiękniejsza Wieś” – 8 wsi, „Najpiękniejsza Zagroda” – 4 zagrody, „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” – 8 projektów, „Najlepszy start w odnowie wsi” – 2 projekty.

Piąte miejsce w pierwszej z wymienionych kategorii zdobył Chełmek Wołowski, niewielka wieś położona w gminie Ścinawa. Jej mieszkańcy to najczęściej lokalni patrioci, dumni ze swojej małej ojczyzny, którzy czują się odpowiedzialni za jej wygląd. Podejmują wspólne inicjatywy. Nie tylko razem pracują, ale też potrafią się wspólnie doskonale bawić…

Drugą lokatę zajął Dworek w gminie Lwówek Śląski, a trzecie ex aequo Proszówka (gmina Gryfów Śląski) i Roztoki (gmina Międzylesie).

Uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom odbędzie się 5 października 2019 r. w Opawie w gminie Lubawka, Najpiękniejszej Wsi Dolnego Śląska 2019.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..