JAWOR/LEGNICA. Terroryzował obsługę

IMG_2712Mężczyzna zatrzymany przez legnickich policjantów ma na swym koncie nie tylko napady rabunkowe w Legnicy, ale także w Jaworze. Mundurowi nie wykluczają, że 37-letni legniczanin może mieć związek z jeszcze innymi atakami, do których doszło na terenie województwa.

Jaworski sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanego o usiłowanie napadu w zakładzie złotniczym. – Mężczyzna podejrzewany jest jeszcze o co najmniej dwa inne napady rabunkowe na sklepy. We wszystkich przypadkach sprawca groził pracownikom przedmiotem przypominającym broń palną. W chwili zatrzymania mężczyzna przebywał na warunkowym zwolnieniu z zakładu karnego. Teraz grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności – informuje starszy aspirant Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Zatrzymany usłyszał już zarzut usiłowania napadu rabunkowego w zakładzie złotniczym na terenie powiatu jaworskiego z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną. Do zdarzenia tego doszło pod koniec kwietnia br. Mężczyznę zatrzymano w centrum Legnicy. W jego torbie znaleziono kilka replik broni palnej, kajdanki, noże oraz inne przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw.

JOM

Dodaj komentarz