LEGNICA. Napadał będąc na przepustce z więzienia

??????????????????????????????? Celował w ekspedientki bronią i żądał wydania papierosów. Na terenie Legnicy w ten sposób napadł na co najmniej dwa sklepy.

– Policjanci z legnickiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie dwóch napadów rozbójniczych – informuje podinspektor Sławomir Masojć, oficer prasowy legnickiej policji.

Po raz pierwszy bandyta zaatakował pod koniec stycznia tego roku. Po wejściu na zaplecze małego sklepu wycelował bronią w ekspedientkę i zażądał wydania papierosów. Ukradł kilkadziesiąt paczek o wartości prawie tysiąca złotych. Drugiego napadu na inny sklep dokonał w połowie lutego. Gdy wewnątrz nie było klientów, zagroził bronią pracującej tam kobiecie i zabrał papierosy o wartości dwóch tysięcy złotych oraz pieniądze w kwocie około 500 zł.

???????????????????????????????– W trakcie czynności wykonywanych z zatrzymanym, policjanci dopasowali także jego rysopis do sprawcy napadu dokonanego kilka dni temu na terenie Jawora – dodaje rzecznik legnickiej policji.

Kiedy podejrzanego zatrzymano na ulicy w centrum Legnicy, w jego torbie znaleziono kilka replik broni palnej, kajdanki, noże oraz inne przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw. Policjanci nie wykluczają, że 37-letni legniczanin może być sprawcą innych napadów, dokonanych na terenie województwa.

Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. W przeszłości był już karany za włamania i przestępstwa rozbójnicze. Do chwili zatrzymania przebywał na warunkowym zwolnieniu z zakładu karnego. Teraz grozi mu kara do 15 więzienia.

JOM/FOT. ARCHIWUM POLICJI

Dodaj komentarz