JAWOR/BOLKÓW. Szkoły w pełni zmodernizowane

IMAG1029Trwa termodernizacja w Zespole Szkół Agrobiznesu w Bolkowie oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze. Prace modernizacyjne objęły m.in. budowę instalacji solarnej, przebudowę kotłowni oraz docieplenie obu budynków. Inwestycję w większości sfinansowana Unia Europejska.

W bolkowskiej szkole prace termomodernizacyjne zostały już zakończone. Wybudowana została nowa kotłownia gazowa wraz z montażem instalacji solarnej, która pozwoli zaoszczędzić rocznie 60 proc. energii do podgrzania wody. Dodatkowo, wyposażona została w system oświetlenia awaryjnego. W jaworskiej placówce trwają natomiast ostatnie prace związane z dokończeniem instalacji centralnego ogrzewania na korytarzach. Obie szkolne placówki zostały docieplone.

– Termomodernizacja nie przeszkodziła w prowadzeniu zajęć. Zajęcia były czasami przenoszone do innych klas, gdzie hałas nie przeszkadzał w prowadzeniu lekcji – mówi Leszek Światkowski z Urzędu Miasta w Jaworze.

Koszt inwestycji wyniósł blisko 2 mln zł. Na wyremontowanie budynków Unia Europejska przekazała 1,5 mln zł. Pozostała kwota, została przekazana ze budżetu powiatu jaworskiego.

ER/FOT. STAROSTWO POWIATOWE W JAWORZE

Dodaj komentarz