JAWOR. Zielone centrum już działa

Termomodernizacja Gimanzjum Nr 2 zakończona (2)– Wykorzystując środki unijne z dwóch różnych projektów udało się stworzyć nowoczesną szkołę, która oferuje nieporównywalnie lepsze warunki do nauki i pracy, jak również dostępność dla osób niepełnosprawnych – nie ukrywa zadowolenia Leszek Światkowski, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miasta w Jaworze.

Półtora miliona złotych, w formie dotacji z Unii Europejskiej, otrzymał jaworski magistrat na utworzenie centrum edukacji ekologicznej w budynku Gimnazjum nr 2. W ramach tej inwestycji obiekt przy ul. Bankowej ocieplono. Ponadto wymieniono w nim okna i drzwi oraz zainstalowano windę dla niepełnosprawnych. Za sprawą dźwigu, osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą wjechać na poddasze, na którym utworzone zostało tzw. Zielone Centrum.

– Ponadto docieplono ściany sali gimnastycznej, a jej dach zabezpieczono izolacją przeciwwodną – informuje Leszek Światkowski. – Szkoła może się też pochwalić częściowo wyremontowanymi instalacjami wodnokanalizacyjnymi oraz sanitariatami – dodaje.

Teren od strony wejścia do szkoły został posprzątany. Zniknęły już wszelkie ślady prowadzonych na szeroką skalę prac budowlanych. Pracownicy szkoły zdążyli już zatroszczyć się o tereny zielone i wszelkie nasadzenia, które zostały odpowiednio wyeksponowane.

JOM/FOT. UM JAWOR

Dodaj komentarz