Jawor zaprasza na Wegetariadę (WIDEO)

Na początku był to mały piknik rodzinny, ale zainteresowanie było tak duże, że po kilku latach stał się jedną z największych tego typu imprez w Polsce. Organizatorzy na siódmą edycję jaworskiej Wegetariady zapraszają wszystkich, także tych „mięsożernych”. Oprócz atrakcji kulinarnych, nie zabraknie też dobrej muzyki.

Z roku na rok gości na Wegetariadzie przybywa, podobnie zresztą jak wielbicieli zdrowego żywienia w całej Polsce. – W Jaworze jest wiele osób, które kochają zwierzęta i ciepło myślą o nich. To myślenie przekuło się na działanie –  mówi Marcin Lisowski, jeden z organizatorów imprezy. – Jednym z naszych głównych założeń jest kształtowanie świadomości u ludzi, bo często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, co kupujemy i jak to działa na nasz organizm – dodaje.

Organizatorzy promują zdrowy styl życia, który jest odpowiedzią na współczesne choroby cywilizacyjne. Obalają też mity mówiące o tym, że osoby nie jedzące mięsa mają mniej energii lub wydolność ich organizmów jest słabsza. Podczas Wegetariady odbędą się pokazy gotowania, liczne degustacje i sprzedaż posiłków jarskich. Dowiemy się tam wszystkiego na temat zdrowego żywienia i –  jak zapewniają organizatorzy – na pewno nikt głodny stamtąd nie wyjdzie.

Oprócz całej masy kulinarnych niespodzianek, będzie też spora dawka dobrej muzyki. Na scenie zaprezentują się m.in. takie gwiazdy jak legendy polskiego punka  Ga-Ga/Zielone Żabki, znany polski raper donGURALesko czy też przedstawiciel reggae Damian Syjonfam. Nie zabraknie też lokalnych artystów, a także licznych atrakcji dla najmłodszych. Początek zabawy jutro o godz. 10 w parku miejskim w Jaworze.

Więcej na ten temat w programie „Gość Dnia” TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz