Opublikowany: pt, Paź 30th, 2015

JAWOR. Wyremontują dworzec

IMG_9185Nadgryziony zębem czasu jaworski dworzec do tej pory straszył swoim wyglądem. Wszystko jednak wskazuje na to, że obiekt wkrótce zmieni swoje oblicze. – Zabytkowy dworzec odzyska swój dawny blask – mówi burmistrz Emilian Bera. Porozumienie i list intencyjny w sprawie remontu budynku podpisały władze miasta i PKP S.A. Prace ruszą w 2016 roku.

– Do tej pory budynek dworca niszczał i nie było pomysłu, jak go uratować – mówi Emilian Bera. – Cieszę się, że rozmowy z przedstawicielami PKP doprowadziły do tego, że dzisiaj znane są już konkrety odnośnie decyzji i terminów rozpoczęcia prac remontowych – dodaje burmistrz.

Rozmowy z PKP S.A. trwały od marca. Podpisane porozumienie i list intencyjny zawierają konkretne zapisy dotyczące przebudowy dworca.IMG_9188

– Prace modernizacyjne planujemy rozpocząć już w przyszłym roku – mówi Tadeusz Szulc, dyrektor zarządzający nieruchomościami PKP we Wrocławiu. – Oczywiście ważna jest także deklaracja, że we współpracy z samorządem zagospodarujemy powierzchnię dworca z przeznaczeniem na realizację zadań własnych samorządu – dodaje dyrektor PKP.

Jak podaje PKP S.A. w sumie od czerwca 2014 r. do czerwca 2015 r. wyremontowano na Dolnym Śląsku 60 dworców za ponad 14 mln zł. Listę planowanych inwestycji dworcowych na Dolnym Śląsku w kolejnym okresie 2015-2017 r. otwiera Jawor. Łącznie zmodernizowanych ma być 20 obiektów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..