JAWOR. Wprowadzają modę na życie bez używek

kpp jaworWalka z narkotykami, alkoholem, przemocą i o godne życie bez uzależnień – to główne idee przewodnie Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. Wydarzenie to będzie promowane licznymi eventami kulturalnymi w różnych miastach Polski. Inicjatorem jest Komenda Główna Policji. Do akcji dołączyła się już jaworska policja.

Jest to inicjatywa edukacyjno-profilaktyczna, realizowana na terenie całego kraju. Adresatami akcji są szczególnie młodzi ludzie, ale również nauczyciele oraz rodzice, którzy uczą się jak rozmawiać z dziećmi o uzależnieniach.

Kształtowanie asertywnej postawy wśród młodzieży, ukierunkowanej na aktywność społeczną jest priorytetowym celem akcji. W trakcie jej trwania, odbędą się musicale, spektakle teatralne, a także rozmowy na temat profilaktyki oraz skutków uzależnień.

Symbolem wolności od używek jest gest bicia serca wykonywany przez 60 sekund, przez wszystkich uczestników spotkania jednocześnie.

Głównymi partnerami akcji są m.in. Rzecznik Praw Dziecka, Straż Graniczna, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Zespół Edukacji na Rzecz Bezpieczeństwa Publicznego, Zarząd Główny NSZZ Policjantów oraz liczne Uczelnie Wyższe.

W Jaworze spotkanie w ramach akcji odbędzie się 14 czerwca 2014 roku, o godz. 16.00.

ER, DRM/FOT. KPP JAWOR

Dodaj komentarz