JAWOR. Spotkanie z Arturem Zygmuntowiczem

20160405-a-zygmuntowiczBiałostoczanin z urodzenia, absolwent dziennikarstwa, człowiek, który nie zapomniał czym są marzenia i wyruszył w podróż po wschodniej Polsce, gdzie spotkał niezwykłych ludzi. Artur Zygmuntowicz teraz przyjedzie na spotkanie z jaworzanami.

Artur Zygmuntowicz jest autorem tomu poezji „Pokroić wstyd”, powieści „Dzień powierzchownych przemyśleń” i artykułów w „Zeszytach Historycznych”, a także… gry planszowej „Czacha dymi”. Poza tym jest rowerzystą-sakwiarzem i szefem wrocławskiego klubu rowerzystów trekkingowych „Luźna Guma”.

W 1999 roku wziął udział w konkursie „Podróżnik roku 2000” organizowanym przez magazyn „Podróże” i Radio ZET. Znalazł się w ścisłym finale z reportażem poświęconym Puszczy Knyszyńskiej.
„Ziemia o ludzkiej twarzy” jest tak naprawdę debiutem, eksperymentalnym zbiorem reportaży w formie książki opowiadającej o Polsce Wschodniej. Polsce Wschodniej nieznanej, widzianej z zaskakującej perspektywy siodełka rowerowego. Oczywiście Wschód to wyjątkowa przyroda, perły architektury, miejsca zaskakujące i magiczne, ale największym skarbem tej Ziemi są ludzie.

Spotkanie z dziennikarzem odbędzie się 5 kwietnia o godzinie 19:00 w Miejskiej Bibliotece w Jaworze. Na spotkaniu nie zabraknie również opowieści o pracach w toku oraz o planowanych, kolejnych wyprawach reporterskich. Będzie też można nabyć książkę z autografem autora.

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze

Dodaj komentarz