JAWOR. Samolot zrzucił cukierki

Święto LatawcaZabawa na świeżym powietrzu, wspólne robienie latawców przez rodziców i dzieci, a także muzyka harcerska i dużo dobrej zabawy – tak spędzali czas jaworzanie podczas kolejnej edycji święta latających konstrukcji.

Oprócz możliwości samodzielnego wykonania latawca, można było pod okiem instruktorów wziąć udział w mini zawodach strzeleckich, konkursie plastycznym, skorzystać z bajkowego makijażu twarzy czy spróbować swoich sił w budowaniu wieży z drewnianych klocków.  W imprezie wzięło udział ponad 300 jaworzan.

– Cieszymy się z tak wysokiej frekwencji. Naszym celem było zorganizowanie imprezy na świeżym powietrzu, pełnej atrakcji i integrującej całe rodziny. Weekendy można spędzać aktywnie poza domem i z tej możliwości chętnie skorzystali mieszkańcy Jawora – mówi Krzysztof Kowalczyk, pomysłodawca i organizator imprezy.

Uczestnicy rodzinnego pikniku zmierzyli się w zawodach na lot latawca. Jurorzy oceniali latające modele w dwóch kategoriach: jakości wykonania, estetyki oraz lotu.

Wszyscy zawodnicy przygotowali latawce według jednego wzoru konstrukcji, natomiast dobór kolorystyki i rodzaju ogona zależał od kreatywności twórców.

Dużo emocji wzbudziło pojawienie się nad boiskiem samolotu, który zrzucił z pokładu mnóstwo cukierków. Największą radość sprawiło to najmłodszym.

Jaworzanie mogli spróbować także domowych wypieków oraz zjeść kiełbaskę usmażoną przy ognisku.

Imprezę zorganizowali: Hufiec ZHP Jawor, Harcerski Klub Żeglarski „Widmo”, Klub Osiedlowy, Spółdzielczy Klub Modelarski oraz Spółdzielnia Lokatorsko – Własnościowa w Jaworze.

II Święto Latawca odbyło się w ramach programu „Działaj Lokalnie”, dofinansowanego przez gminę Jawor.

Dodaj komentarz

*

code