JAWOR. Rowerem po Krainie Wygasłych Wulkanów

powiat jaworski (1)Muchów w gminie Męcinka po raz pierwszy udostępnił rowery miejskie i crossowe oraz kijki do nordic walking. Do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu połączonego ze zwiedzaniem Pogórza Kaczawskiego oraz Krainy Wygasłych Wulkanów zachęca powiat jaworski.

Na chętnych czekają 23 rowery z pełnym doposażeniem, jak kaski, oświetlenie, pompki, kamizelki odblaskowe, liczniki, a nawet foteliki dla dzieci.

– Aby wypożyczyć rower lub kijki do nordic walking potrzebny jest dowód osobisty lub dwa inne dokumenty ze zdjęciem. Następnie podpisujemy regulamin i uiszczamy opłatę w wysokości 2 zł za godzinę jazdy – mówi Tomasz Głąbicki, naczelnik wydziału rozwoju, promocji i funduszy europejskich jaworskiego starostwa.

Przygotowane są liczne ścieżki rowerowe oraz do nordic walking, tak, aby każdy mógł dostosować wycieczkę do swoich możliwości. Dodatkowo dla rowerzystów przygotowano na trasach różne atrakcje.

– Na każdym wyznaczonym przystanku trasy będzie można zbierać pieczątki. To będzie zarówno frajda dla dzieci jak i dorosłych – dodaje Głąbicki.

Inwestycja kosztowała 46 tysięcy złotych, z czego 31 tysięcy to dofinansowanie ze środków unijnych.

DRM, ER/FOT. POWIAT JAWORSKI

Dodaj komentarz