JAWOR. Remonty na ulicach za siedem milionów

IMG_8729Jawor czeka prawdziwa rewolucja. Remont głównej drogi, która przebiega przez miasto, budowa ronda, budowa chodników oraz podjazdów do posesji. W ramach planowanej inwestycji burmistrz rozkopie niemal pół miasta.

Planowane prace związane są w związku z budową nowej drogi S3. Urząd Miejski w Jaworze przymierza się do przejęcia głównej drogi od dotychczasowego zarządcy, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w jak najlepszym stanie.

– Przedstawiłem zarządcy obecny stan drogi oraz potrzeby inwestycyjne w tym zakresie – mówi Emilian Bera. – Rozmawialiśmy o całym odcinku wzdłuż ulic Narutowicza, Starojaworskiej, Limanowskiego oraz Dąbrowskiego.

Poza remontem nawierzchni planowane jest wybudowanie ronda na placu Wolności oraz chodniki i podjazdy do posesji. Całość oświetlać będą nowe lampy. Nie obędzie się także bez wymiany instalacji wodno-kanalizacyjnej.

– Jest realna szansa, że 5,5 miliona złotych będzie pochodzić wprost ze środków rządowych – mówi burmistrz Jawora. – Ze strony gminy musimy przygotować dokumentację projektową na wymianę instalacji wodnokanalizacyjnej oraz samą wymianę instalacji. Prace pochłoną około dwa miliony złotych – dodaje burmistrz.

JW, DRM

Dodaj komentarz