Opublikowany: sob, Gru 12th, 2015

JAWOR. Rekordowo niskie bezrobocie

DSC_0329Na koniec października br. w rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworze pozostawało 2610 bezrobotnych. Stopa bezrobocia wyniosła 16,2 proc. i była najniższa w historii tutejszego urzędu.

W Starostwie Powiatowym w Jaworze odbyło się czwarte i zarazem ostatnie w tym roku posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Gremium to zapoznało się z zrealizowanymi programami na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej w 2015 roku, na które wydano łącznie 7,5 mln zł.

W trakcie posiedzenia członkowie rady pozytywnie zaopiniowali przyszłoroczny program „Aktywizacja i integracja”. Projekt ten jest jednym z nowych instrumentów rynku pracy, jaki wprowadziła znowelizowana ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

– Są to działania realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaworze we współpracy z ośrodkami pomocy społecznej w zakresie aktywizacji zawodowej i integracji społecznej osób bezrobotnych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym – informuje Edyta Czopp-Jankowska ze starostwa jaworskiego.

FOT. ARCHIWUM URZĘDU

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..