JAWOR. Przechwycili 200 porcji narkotyków

narkowag_01150 porcji amfetaminy i marihuany miał w swoim mieszkaniu 25-letni jaworzanin w chwili zatrzymania. Z kolei 20-latek zatrzymany przez policję w miejscu pracy miał przy sobie susz roślinny, z którego można zrobić około 50 porcji marihuany. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Jaworscy policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podejrzewali 25-letniego jaworzanina o posiadanie środków odurzających.

– Na widok funkcjonariuszy 25-latek próbował wyrzucić przez okno swojego mieszkania część poporcjowanych narkotyków – mówi Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. – Kolejne porcje środków odurzających oraz elektroniczne wagi ukrył w zamrażalniku – dodaje policjant.

Kolejną podejrzaną osobą był 20-letni mieszkaniec gminy Paszowice. Policjanci zatrzymali mężczyznę w miejscu jego pracy. Mężczyzna miał przy sobie kilkanaście woreczków z suszem roślinnym.

– Analiza wykazała, że jest to marihuana, z której można uzyskać 50 porcji handlowych tego narkotyku – wyjaśnia policjant.

Jaworscy policjanci ustalają wszystkie okoliczności tych spraw, między innymi skąd zatrzymani mieli narkotyki i gdzie miały one trafić.

– Mężczyźni w przeszłości byli już notowani za przestępstwa narkotykowe – mówi Kordian Mazuryk.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

JW, DRM/FOT. ARCHIWUM

Dodaj komentarz