JAWOR. Kradli paliwo z ciężarówki

zatrzymany 4 POlkowiceNa gorącym uczynku zostali schwytani trzej mężczyźni, którzy w środku nocy próbowali ukraść olej napędowy z ciężarówki. Do momentu interwencji jaworskich funkcjonariuszy, przestępcy zdążyli zlać 60 litrów paliwa, o łącznej kwocie 450 zł. Wszystkim zatrzymanym grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

W trakcie rutynowego patrolu, policjanci, na jednej ze stacji benzynowych zauważyli dwóch mężczyzn kradnących paliwo z zaparkowanego tam samochodu ciężarowego. Gdy mężczyźni dostrzegli funkcjonariuszy, porzucili dwa napełnione już kanistry i uciekli w pobliskie pola. Chwile później zatrzymali 35-latka oraz 53-letniego kierowce fiata ducato, pomysłodawcę przestępstwa.

– Udało nam się ustalić, że w akcji brał udział jeszcze 28-latek. Znaleźliśmy go w mieszkaniu. Został aresztowany – mówi Kordian Mazuryk, oficer prasowy KPP w Jaworze.

Jak się okazuje, wszyscy zatrzymani są mieszkańcami powiatu dzierżoniowskiego. Za kradzież z włamaniem grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ER, DRM

Dodaj komentarz