JAWOR. Kiedyś drukowali, wkrótce będą tu czytać

oDo końca czerwca ma się zakończyć remont elewacji budynku po byłej drukarni, której gospodarzem stanie się wkrótce Miejska Biblioteka Publiczna. Ma to być miejsce międzypokoleniowych spotkań z udziałem m.in. seniorów i osób niepełnosprawnych.

– Po zakończeniu wszystkich prac, obiekt będzie dostępny dla osób, które będą mogły swobodnie korzystać z zasobów książkowych biblioteki i uczestniczyć w licznych imprezach oraz warsztatach organizowanych przez kulturalna instytucję – zapowiada Leszek Światkowski, naczelnik wydziału promocji jaworskiego magistratu.

Na ponad stu metrach kwadratowych powstaną: salka seminaryjna, aneks prasowy, pomieszczenia z księgozbiorem, hol, szatnia i toaleta. Obiekt zostanie kompleksowo wyposażony m.in. w ekran, odtwarzacz dvd, projektor, laptop, a także komputer stacjonarny przeznaczony dla osób niepełnosprawnych.

Koszt całej inwestycji to ponad 270 tys. zł, z czego niemal 230 tys. zł gmina pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

W związku z pracami adaptacyjnymi, wypożyczalnia dla dorosłych przy placu Seniora 4 będzie nieczynna od 30 czerwca do 8 lipca. W tym czasie pracownicy MBP będą organizować miejsce na udostępnianie zbiorów w innym pomieszczeniu bibliotecznym, na parterze budynku, w magazynie wypożyczalni. Ponadto bibliotekarze przypominają swym czytelnikom, że w wakacje placówka czynna będzie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 16.30.

JOM/FOT. UM JAWOR

Dodaj komentarz