JAWOR. Bigos Okrasy na Targach Chleba

Jawor - ŚCHiP (4)Ostatni weekend wakacji zapowiada się wyjątkowo apetycznie. Przez trzy dni będzie można rozkoszować się bogactwem smaków i aromatów chleba, ciast i pierników. Gościem specjalnym Święta Chleba i Piernika w Jaworze będzie Karol Okrasa, który zdradzi tajniki kuchni polskiej. Na zakończenie każdego wieczoru wyjątkowe koncerty gwiazd.

MINOLTA DIGITAL CAMERA Święto Chleba i Piernika, które potrwa od 29 do 31 sierpnia, to wyjątkowe wydarzenie, na którym mistrzowie piekarnictwa i cukiernictwa zaprezentują swój talent kulinarny, w widowiskowych animacjach połączonych z degustacją.

– Na stoiskach znajdzie się wiele różnorodnych gatunków pieczywa. Znajdziemy tam m.in. pieczywo bezglutenowe, niskobiałkowe i dla diabetyków- mówi Leszek Światkowski naczelnik Wydziału Promocji Miasta Jawora. – Będą rzeźby chlebowe, osiedle marzeń z piernika, a Karol Okrasa przygotuje staropolski żurek i bigos, serwowany w świeżo wypieczonych chlebkach.

Na scenie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej: zespół Blue Cafe oraz Afromental. Zaprezentuje się również kapela Bajer, zespół Niepoprawni oraz regionalne zespoły artystyczne jaworskiej młodzieży.

ER

Dodaj komentarz